سبک زندگیمقالات
موضوعات داغ

رابطه زناشویی خوب

نشانه‌ها و شیوه رسیدن به بهترین رابطه جنسی با همسر

خلاصه مقاله
  • یکی از ارکان و پایه های زندگی سالم، داشتن رابطه جنسی مناسب بین زوجین است. نداشتن رابطه جنسی موجب فاصله گرفتن زن و مرد از یکدیگر و بالارفتن احتمال طلاق میشود.

رابطه زناشویی خوب رکن اصلی زندگی

رابطه جنسی خوب بین زوجین یکی از ارکان و پایه های زندگی سالم است. امروزه شاهد بالا رفتن آمار طلاق هستیم که علت بسیاری از آنها نداشتن رابطه جنسی درست و لذت بخش است. خوب نبودن رابطه زوجین علت های متفاوتی دارد که می تواند بخاطر عدم ارتباط زوجین با یکدیگر ، آموزش نادرست ، انتظارات غیر واقعی و غیره باشد. زمانی یک زوج رابطه جنسی رضایت بخشی نداشته باشند ، در باقی ابعاد زندگی نیز دچار مشکل می شوند. دانسته های مورد نیاز ، شناخت کافی از یکدیگر ، زمان بندی مناسب ، مکان مناسب و غیره همگی باعث شکل گیری یک تجربه خوب برای شما است. در نظر داشته باشید رابطه زناشویی شما زمانی درست و خوب است که هر دو نفر از آن لذت ببرید.

نشانه های رابطه جنسی خوب

داشتن رابطه زناشویی خوب ، نیازمند توجه و اهمیت لازم از جاب هر دو نفر می باشد. هر شخص باید در حد رضایت بخشی خوب باشد. داشتن این رابطه تنها با تلاش یک نفر ممکن نیست. اگر هر دو نفر در یک رابطه عاطفی نشانه های زیر را داشته باشند می توان گفت که رابطه جنسی خوبی را تجربه می کنند:

  • پذیرش ایرادها و کم و کاستی یکدیگر.
  • رفتن به قرار های عاشقانه ، خنداندن یکدیگر و بالا نگه داشتن انرژی مثبت در طول قرار.
  • علاقه واقعی ، عشق ورزی و دوست داشتن همدیگر.
  • کشش و علاقه جسمانی همراه با علاقه احساسی نسبت به فرد مقابل.
  • ارتباط صمیمانه و مداوم طرفین.
  • اشتیاق لازم برای صرف زمان با یکدیگر.

رابطه جنسی خوب

هیچ دلیلی ندارد که شما نتوانید با همسر خود رابطه زناشویی مناسبی برقرار کنید ؛ تنها نیازمند آموزش صحیح توسط شخص تحصیل کرده و آگاه هستید تا نکات مورد نیاز را برای شما بازگو کند. راه حل های بسیاری برای نیل به یک رابطه جنسی خوب است که در ادامه ذکر می شوند:

زمان بندی مناسب

آگاهی هر دو نفر از زمان دقیق انجام رابطه جنسی تاثیرات مثبتی بر آن می گذارد. ممکن است این مسئله پیش بیاید که برنامه ریزی و مشخص کردن زمان دقیق رابطه جنسی به هیچ عنوان رمانتیک و جذاب نیست. در جواب این افراد باید گفت که ما انسان ها برای تمام کارهای مهم و مورد اهمیت مان برنامه ریزی میکنیم و رابطه جنسی نیز یکی از مسائل مهم زندگی است که باید توجه بسیاری به آن داشت و زمان مناسب و کافی را برای آن در نظر گرفت. همچنین با زمان بندی برای انجام رابطه زناشویی ، می توان میزان قابل توجهی از استرس و اضطراب را کاهش داد. با پیش بینی مناسب تمام موارد الزامی را انجام دهید.

تمرکز، لازمه رابطه جنسی خوب

تمرکز خود را از روی انجام رابطه جنسی بردارید. ذهنتان را آزاد بگذارید. در تصورات خود فانتزی ها و صحنه های غیر ممکن ایجاد نکنید و در لحظه از احساساتی که دریافت می کنید لذت ببرید. با دوری از فشار و استرس انجام رابطه، حس همراهی و صمیمت مورد نیاز را بهتر ایجاد میکنید.

ارتباط صمیمانه

برای داشتن یک رابطه خوب ، نیازمند ارتباط سالم و صمیمانه هستید. تعدادی از اشخاص بطور ذاتی توانایی برقراری این نوع از ارتباطات را دارند و باقی افراد نیازمند آموزش هستند تا بتوانند ارتباط لازم را ایجاد کنند و به راحتی مواردی که در ذهنشان است را بازگو کنند. برای یادگیری این مهارت ، باید به روانشناس متخصص مراجعه کنید تا شما را تحت تعلیم قرار دهد.

مراقبت از خود

برای داشتن رابطه خوب، علاوه بر اینکه به شریک خوب و توانا نیازمندید ؛ باید خودتان نیز آمادگی های لازم را داشته باشید. ورزش کردن ، تغذیه صحیح ، رسیدگی به خود ، رعایت بهداشت فردی و غیره می تواند اشتیاق همسرتان برای داشتن رابطه جنسی را بیشتر کند.

مراجعه به روانشناس

با مراجعه به روانشناس، علاوه بر آموزش و مشاوره، می توانید استرس ، اضطراب و تصورات غلطی که درباره رابطه جنسی دارید را تغییر دهید. روانشناس خوب  می تواند مهارت گفت و گوی درست و نحوه ارتباط برقرار کردن با همسرتان را به شما آموزش دهد تا بتوانید یک رابطه جنسی خوب را تجربه کنید.

پرهیز از مقایسه، برای داشتن رابطه جنسی خوب

زندگی واقعی را با فیلم های پورن مقایسه نکنید. این کار نه تنها کمک کننده نیست بلکه رابطه شما را تخریب هم میکند. همچنین مقایسه رابطه خود با دیگران نیز کار غلطی است. برای داشتن رابطه زناشویی مطلوب، هر شخص و زوجی باید بر اساس شرایط و توانمندی های خودشان سنجیده شوند به همین علت مقایسه کردن تنها باعث از بین رفتن رابطه خوب می شود.

مشاهده بیشتر